objednání hotline: 731 977 671

Syndrom karpálního tunelu

Špičková operační technologie

Operace
karpálního tunelu
endoskopicky

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je častým onemocněním ruky, které se projevuje bolestivostí či sníženou citlivostí prstů ruky. Bolest může vystřelovat až do předloktí, obtíže se můžou zhoršovat v noci. Příčinou těchto problémů je útlak středového nervu (nervus medianus) v zápěstním (též "karpálním") tunelu.

Dupuytrenova kontraktura se projevuje pokrčením prstu či prstů (podle rozsahu postižení) ruky. Jeho/jejich natažení je znemožněno tuhým vazivovým pruhem, dále jsou na dlani a prstech zřejmé vazivové uzle. Pacienty s Dupuytrenovou kontrakturou trápí především zhoršená funkce prstů, což jim často znemožňuje běžné každodenní činnosti.

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je vázán na přetěžování ruky manuální činností. Přesné příčiny nejsou známé. Problémy s karpálním tunelem jsou častější např. u těhotných žen, a to zřejmě kvůli zadržování vody, dále u pacientů s poruchami štítné žlázy, s revmatickou artritidou či cukrovkou. Nezanedbatelný je i sklon k zánětům šlach. V dnešní době se syndrom karpálního tunelu objevuje zejména u osob pracujících s počítačem.

Karpální tunel - konzervativní léčba

Konzervativní léčba syndromu karpálního tunelu sestává z klidového režimu, rehabilitace a nošení ortézy. Někdy se přistupuje k aplikaci kortikoidů (injekční formou). 

Karpální tunel - operace

Operace karpálního tunelu se provádí v místním znecitlivění, pacient odchází po zákroku z kliniky domů. Během operace se uvolní utlačovaný nerv, a to protnutím příčného zápěstního vazu, pod kterým probíhá nerv. Operace karpálního tunelu trvá max. 30 min., provádí se na operačním sále. Úlevu mnoho pacientů pociťuje prakticky ihned, nejpozději v řádu dnů.

Postup operace a délka rekonvalescence se liší podle zvolené operační metoda. Endoskopická operace má násobně rychlejší průběh rekonvalescence, což dostatečně vyváží cenu operace, kterou dosud pojišťovny nehradí (11 000 korun).

Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com